Ford Anahtarı

Ford Anahtarı


Ford Anahtarı araçlarında bulunan anahtar ve kumandaları ile açılıp kapatılır. Çip olan aracın kapılarını manuel ya da kumandalı ile açmak mümkündür. Türkiye de en çok tercih edilen Ford focus, mondeo, fiesta, connect, fussion modelleri öne çıkıyor. Günümüzde çeşitli araba modelleri bulunmakta olup, bu araba modelleri anahtar ile çalışıp anahtar ile kapatılıyor. Özellikle son dönemlerde yeni nesil özelliklere sahip arabalarda kullanılan anahtarlar kaybolabilir ya da kırılabilir. Bu gibi durumlarda çilingir hizmeti alarak aracın anahtarının kayıp olduğu anda ki sorunlardan kurtulabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi bu sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda çilingir hizmet almak önemlidir.

Ford Anahtarı Özellikleri


Binek ve ticari olarak da kullanılan Ford Anahtarı sustalı anahtar olarak üretilmedi. Ford uzaktan kumandalı anahtar standart bir yapıya sahip olduğundan büyük değişikliğe gitmeyip mevcut kalıpların dışına çıkmıyor. Uzaktan kumanda anahtar üzerinde arabayı kilitleme simgesi, açma simgesi ve bagaj simgesi bulunup en güzel özelliği ise kilitleme butonuna basılı tutulduğunda bütün camların kapanmasıdır. Düz pantograf dediğimiz kapı ve kontak özelliği ile yüksek güvenlik sınıfına girmeye hak kazanmıştır. Arabanın aküsü veya kumandanın pili değiştirildiğinde uzaktan kumandanın çalışmaması muhtemeldir yani devre dışı kalabilir durduk yere iptal olan Ford kumanda kodlama ve programlama komutları aşama aşama ilerleyerek bir şekilde kodlanarak sıralanmaktadır.

Ford Anahtarı Bozulduğunda Yapılması Gerekenler


İç tarafta anahtarın oturduğu yuvadaki ince yazıların yan tarafında küçük bir çentik vardır oraya saatçi tornavidası diye adlandırılan düz malzeme yardımı ile bastırdığınız zaman Ford logosu bulunan arka kapak yerinden çıkacak ve orada bulunan pili göreceksiniz. Bu arada Ford focus 3 anahtar pili değişikliğini de anlamış bulunmaktasınız. Eğer Ford anahtarı içerisinde kalıcı hasar ve arıza meydana geldiyse ki o yüzden sökmek istiyorsunuz arka kapağın yerinden çıkması işinizi görmeyecektir. Ters pense diye tabir ettiğimiz avuç içerisinde sıkıldığında ağız tarafı açılabilir el aleti ile Ford üzerindeki metal kısmının bulunduğu yeri ortasına kuvvet uygulayarak ürünü açabilirsiniz. Araç yedek anahtarları konusunda firmamız kaliteli hizmetleri ile size yardımcı oluyor.

 

Yaptığımız diger Anahtarlardan bazıları :

Vermiş Olduğumuz Diğer Hizmetlerimiz

Başa dön
Open chat